Pozadí Pozadí

Má zkušenost s darováním vajíček

Již delší dobu jsem brouzdala internetem, četla různé názory, získávala informace a přemýšlela, zda do toho jít. I v mém okolí se nacházely páry, které měly cestu trnitou k vytouženému miminku a tak jsem do toho šla. Vyplnila jsem informační dotazník na stránkách Repromedy a čekala, co bude dál. Jednoho dne mi v práci zazvonil telefon a na druhém konci byl milý ženský hlas. Dostala jsem telefonicky veškeré informace o průběhu celého darování od první návštěvy až po tu poslední. Následně po domluvě první návštěvy došlo vše i na email, abych si průběh darování mohla pročíst i v klidu doma.

 

První návštěva byla zde, na recepci mě přivítaly milé slečny, vyplnila jsem jim pár dotazníků a čekala na paní doktorku. Ta si mě vzala do své kanceláře a probíraly jsme rodinou anamnézu, ode mě jsme to vzaly přes všechny členy rodiny, paní doktorka si udělala obrázek a já si už na recepci domlouvala návštěvu další. To mě čekala gynekologická kontrola a pár zkumavek krve bylo potřeba na zjištění, zda budu pro někoho vhodnou dárkyní. Na výsledky se čeká pár týdnů, a jak týdny plynuly žádné výsledky se nehrnuly. Hlavou se vám honí různé myšlenky, tak jsem raději zavolala zda již jsou výsledky hotové a zda je také vše v pořádku.

 

Dostala jsem informace, že samozřejmě jak výsledky budou hotové, ozvou se mi, jen je potřeba trpělivosti, protože zpracování opravdu trvá delší dobu. Tím jsem byla uklidněna a trpělivě vyčkávala. Pak to přišlo, zazvonil telefon „slečno jste vhodnou dárkyní, tak co kdybychom začaly s přípravou“. Bez váhání jsem souhlasila. Byl mi zaslán přibližný plán jak budeme postupovat, co vše bude třeba a jak na to. Dle domluvy jsem začala brát antikoncepci a plán potvrdila. Začátek probíhal před Vánocemi a bylo krásné slyšet, že příjemci jsou moc rádi, byl to neuvěřitelný pocit cennosti. Trochu jsme se od plánu posunuli o pár dní, ale jak se říká „přírodě neporučíte“.

 

V ničem to vůbec nevadilo, dostavila jsem se na ukázkovou pětiminutovku jak postupovat při podávání injekcí, vrchní sestra mě řekla jak na to, abych to zvládla bez problému, dala mi veškeré potřebné věci a následující den jsem začala s aplikací. To víte, že poprvé se mi klepaly ruce, v hlavě myšlenky různých typů, ale zvládla jsem to bezbolestně a jak jsem byla na sebe hrdá. To jsem samozřejmě musela hned poreferovat, že aplikace proběhla bez jakýchkoli obtíží a vydařila se. První kontrola ultrazvukem probíhala po pár dnech aplikace léku, dalších pár léků jsem ještě obdržela a informace o dávkování byly dostačující. Následně proběhla i druhá ultrazvuková kontrola, kde jsme již stanovili termín darování.

 

Přípravy byly jednoduché, aplikace léku, kterou sestřička připomněla SMS zprávou proběhla v pořádku a teď už jen od půlnoci nejíst a nepít. Přišel den darování a já vyrazila na cestu do sanatoria. Myšlenek bylo mnoho, ale věděla jsem, co mě čeká, tak strach nebyl. Bylo to jak v hotelu, moderní lůžková místnost, hygienické prostředí na jedničku a všude obrázky miminek. Pár slov jsem prohodila i s dalšími pacientkami a šlo se na samotný zákrok. Vyskočila jsem si na stůl, hlavní sestřička mi zabalila nožky, aby jim zima nebyla, paní anestezioložka mi popřála, ať se mi něco pěkného zdá a najedou už jsem byla po zákroku v posteli vyspinkána a bylo mi fajn. Dostala jsem vodu a následně bagetu, to nejvíce potěšilo můj žaludek, který už měl hlad. Ještě proběhlo informační sezení s paní doktorkou po zákroku a šla jsem domů. Celková doba trvání procedury zákroku byla přibližně na tři hodiny a čekal mě pěkný odpočinkový víkend. Měla jsem blažený pocit, že právě já mohu někomu pomoci k vysněné rodině. Doufám, že se to podařilo a dílo bude dokonáno. Po celou tu dobu jsem především komunikovala s paní koordinátorkou. Báječné jsou slečny na recepci, které aby Vám přizpůsobily vyhovující se termín návštěvy udělají maximum. Vrchní sestřička ta Vám vždy podá veškeré informace k aplikaci léků, názorná ukázka součástí, ale nejvíce si šplhla tou bagetou a paní doktorky to jsou ženy na svém místě. Komunikace s paní Dvorskou byla pro mě velmi důležitá,  mohla jsem se na ni obrátit ve dne v noci a vždy mě velmi ochotně poradila, pomohla nebo jen zodpověděla případné dotazy. Není potřeba mít strach se na něco zeptat, pokud máte otázky osmělte se a směřujte je na Repromedu, budou tu jen pro vás. Ráda bych i touto cestou poděkovala celému týmu, který mě doprovázel na cestě darování, byla to pro mě příjemná cesta k zrození nového života.

 

Přeji vám úspěšnou cestu k mnoha spokojeným klientům. S pozdravem G. K., dárkyně 25 let