Pozadí Pozadí

K darování vajíček se opětovně vracím

Jednou za čas mě přepadne potřeba být někde užitečná …. jednou to byla soukromá sbírka pro Klokánek, podruhé pomoc starým lidem a teď protože jsem se před rokem stala mámou jsem hledala kde bych mohla být ku pomoci v oboru s dětmi…A potom když jsem na Facebooku narazila na možnost darování v Repromedě, nebylo už moc o čem přemýšlet.

 

Začalo to vyplněním dotazníku, potom mě kontaktovala paní koordinátorka….chvíli jsme si povídali, ona mi vysvětlovala, co všechno předchází  samotným odběrům, vyšetření u genetika, odběry krve, několik návštěv u gynekologa, antikoncepce, aplikování injekcí doma, takže sama a v neposlední řadě anestezie a to celková. Potom, co si člověk tohle všechno vyslechne je potřeba uvědomit si jestli je ochoten to podstupovat. Pro mě byla volba jasná, opravdu moc jsem chtěla někomu pomoci.

 

Já jsem během celého procesu stimulace nepocítila ani náznakem nějaké nevolnosti nebo komplikace…Chvílemi jsem pocítila jen náznak strachu, ale bylo to jen tím neznámem do kterého člověk jde … Zpětně když se ohlédnu, musím přiznat, že je potřeba obětovat tomu trošku času, ale protože jsem na rodičovské dovolené, vždy to šlo nějak udělat. A ten pocit, který Vás poleje stojí za to….člověk pomohl někomu, kdo se měsíce či roky trápil tím, že nemůže mít rodinu a najednou se jim ten sen plní.

 

Proto se k darování opět vracím a těším se na znovu prožité emoce. V Repromedě pracují lidé zkušení s obrovskou lidskostí v sobě….ať hledám jak hledám nenacházím výtku. Záleží jim na zdraví všech pacientů, ať už příjemců nebo dárců. Po odběru jsem cítila mírné tlaky v podbřišku a vnitřně jsem měla pocit, že si tu oblast musím nějakým způsobem chránit, takže jsem se několik dní chovala opatrněji, mohu to pocitově přirovnat ke chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Měla jsem zkrátka potřebu být na to bříško opatrnější, ale s tím Vás lékař také seznámí.

 

A nehledě na to, že tenhle hezký skutek je finančně kompenzován. I když myslím, že tohle nebo alespoň ten první odběr dělá člověk hlavně kvůli těm citovým prožitkům …. je to obrovská zkušenost.

 

Byla jsem v Repromedě s jednáním všech pracovníků moc spokojená…

 

nemám výtku, bageta byla fajn ? a prostředí je taky moc hezké.

 

Dárkyně  Z.K. 25 let