Pozadí Pozadí

Jak probíhá odběr vajíček?

O klinice REPROMEDA jsem se dozvěděla na internetu, kde na mě vyskočilo okénko, zda se nechci stát dárkyní. Ze zvědavosti jsem jej rozklikla a už vyplňovala dotazník. Za necelé dva dny mi zavolala koordinátorka a velmi příjemným hlasem mě pozvala na vstupní vyšetření. Ve smluvený termín jsem se dostavila na kliniku, všichni byli velmi milí a vřelí.

 

S paní doktorkou jsme probraly můj zdravotní stav, udělala mi odběry a následně mě odeslala za paní doktorkou z genetiky. S ní jsme udělaly anamnézu celé mé široké rodiny a pak jsem jen čekala. Bylo to nekonečně dlouhých šest týdnů, ale po této lhůtě se mi opět ozvala koordinátorka a sdělila mi, že všechny testy dopadly dobře a mohu se tedy stát dárkyní.

 

Následovalo opět několik schůzek, kde mi byl sdělen veškerý postup a jako „bonus“ jsem dostala léky, které jsem si každý den měla aplikovat do břicha. Přestože mám z injekčních jehel strach, nebylo to nic dramatického, cítila jsem se jen trochu „nafouklá“, přesně tak, jako před menstruací. Během těchto aplikací jsem absolvovala dvě kontroly, vše probíhalo podle plánu. Sestřičky, doktoři, veškerý personál byl skvělý. Při poslední kontrole jsme se domluvili na termínu, kdy k odběru vajíček dojde. Toho rána jsem ani nemohla dospat. Na klinice jsem dostala pokoj a převlékací košilku. Těsně před odběrem za mnou přišly sestřičky a doktorka, představily se mi a řekly, jak to všechno bude probíhat. Samotný odběr probíhal pod celkovou narkózou, takto dobře jsem se nevyspala ani nepamatuju. Dospala jsem se na pokoji a za dvě hodinky hezky domů.
Přístup veškerého personálu byl profesionální, avšak největší poděkování patří koordinátorce, ať jsem jí volala nebo v psala v jakoukoliv hodinu, vždy se snažila zodpovědět všechny mé dotazy a naplánovat schůzky dle mých potřeb. Příjemná, klidná a velmi lidská. Tímto bych chtěla poděkovat za úžasnou zkušenost, nejen že jsem se dobře vyspala, ale i finanční kompenzace byla víc než uspokojivá. Doufám, že budu mít možnost si tohle všechno zopakovat.

 

K.H.