Pozadí Pozadí

Co vede ženy k darování vajíček?

Tak pro mnohé je to touha pomoci, pro jiné může být motivací i finanční kompenzace a pro některé jako třeba i pro mě obojí.

Takže jsem si vyhledala na Internetu všechny brněnské kliniky, přečetla recenze a řekla si, že půjdu do toho. Nemám přece co ztratit, jenom získat, ať už je to dobrý pocit z toho, že někomu pomůžu, nebo finanční kompenzace.

 

Když jsme u toho Internetu, nesmíte věřit všemu, každá žena je přece jedinečná a negativních ohlasů je všude víc než kladných. Neříkám, že jsem nebyla vystrašená, že mě nevylekalo, že přiberu, že budu trpět náladami a že to nedopadne dobře a já pak po odběru budu muset řešit ještě další komplikace.

 

Nic z toho se však nestalo, neříkám, že injekce, které si skoro 14 dní pícháte do břicha, v posledních třech dnech někdy i dvakrát, jsou příjemné, ale dá se na to bez problémů zvyknout. Mně injekce nevadí, takže tohle mi opravdu problémy nedělalo. Náladami jsem trpěla až poslední tři dny před odběrem, stejně jako pocitem nafouklého břicha. Tohle všechno hravě přežijete, když si budete opakovat, že toto „ trápení “už pro vás brzy skončí.

 

A přibírání, kterého jsem se obávala nejvíc, to taky byla zbytečná obava. Bylo to jen nafouklé břicho, což je způsobené tím, jak tam rostou vajíčka. Pro ty, co znají, zhruba třetí měsíc a pro ty co ne, tak jste se jen víc najedly ?.

 

Samotný odběr je otázkou pár hodin- dopoledne. Přijmou vás a za hodinku jdete na sál, tam vám pod narkózou provedou odběr, který trvá asi deset minut. Potom vás probudí, chvíli si poležíte na pokoji a za pár hodin už můžete s doprovodem domů.

 

Toto jsou ve zkratce moje osobní zkušenosti s odběrem vajíček. Chtěla jsem přiblížit osobní zkušenost a říct všem potencionálním dárkyním, že se není čeho bát.

 

O co jsem se ale s vámi chtěla ještě podělit a na co bych málem zapomněla…

 

I když to nebylo moje první darování, tak jsem byla na začátku zmatená z množství personálu, různých doktorů, vyšetření a ne vždy příjemných otázek. Několikrát jsem vyplňovala dotazníky, recepce, gynekolog, genetik… Další kontroly už byly naprosto v pořádku, už jsem se necítila zmateně, už žádné papíry a stejné dotazy.

 

Tohle je upřímná zpověď jedné dárkyně. Jestli se ptáte, tak ano, půjdu do toho klidně zas, byrokratické kolečko mám doufám za sebou, moc milá koordinátorka a další fajn personál tam pracuje pořád Vám ostatním, které o dárcovství vajíček aspoň trochu přemýšlíte, radím to samé. Nebát se a jít do toho ?.

 

Dárkyně K.V. 32 let